top of page
Çakıltaşı Anaokulu Çapa Fatih

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Çakıltaşı Anaokulumuzda 2020 - 2021 Eğitim & Öğretim döneminde de özel olarak geliştirilen ve uzun yıllardır başarı ile uygulanan Sanat Temelli – Proje Tabanlı Evrensel Değerleri de içeren Bireysel Yetenekleri  ön plana çıkaran her yaş grubu gelişim özelliklerine göre özel olarak hazırlanmış çok yönlü bir eğitim programı uygulanır.

 

Ana proje olarak okulumuzda 1. Dönem Atatürk temalı, 2. Dönemde Doğamız ve Canlılar temalı 2 büyük uygulama  projesi uygulanır. Ayrıca her aya özel Müzik, Edebiyat, Resim, Mimarlık, Sinema  gibi bir sanat dalı derinlemesine işlenerek projelendirilir.

 

Her sınıfta 22'' dokunmatik  akıllı ekranlar ve Türkçe-İngilizce hazırlanmış akıllı içeriklerle çocuklarımızın öğrenmelerinin daha eğlenceli hale gelmesi ve işitsel ve görsel zekalarının da uyarılarak öğrenilen bilgilerin kalıcı hale gelmesi sağlanmaktadır.

 

Uyguladığımız eğitim programları ile çocuklarımızın Dil gelişimi, Bilişsel Gelişim, Sosyal-Duygusal Gelişim, Psikomotor Gelişim ve Özbakım becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

bottom of page