top of page
Çakıltaşı Anaokulu Çapa Fatih

REHBERLİK SİSTEMİMİZ

Çakıltaşı Anaokulu Rehberlik çalışmalarımız Beyin ve Yetenek Gelişim Uzmanı Yar. Doç. Dr. Oktay Aydın tarafından kurulan Oktay Aydın Akademi tarafından desteklenmektedir.

 

Oktay Aydın Akademi tarafından ve öğretmenlerimizin değerlendirmeleri ile gerçekleştirilecek olan 4 ve 5 yaş gruplarımıza yönelik Uyum & Davranış Test ve raporlamaları ile Yetenek Test ve uygulamaları ile 5 yaş grubumuza Okul Olgunluğu Raporu düzenlenerek velilerimizle de paylaşılacaktır.

Ayrıca Oktay Aydın Akademi tarafından her yaş grubuna göre hazırlanacak olan pedagojik bültenlerimiz de yine aylık olarak velilerimizle paylaşılmaktadır

 

Çakıltaşı Anaokulumuzda tüm sınıflara yönrelik çocukların gerçek gelişim düzeyleri bilimsel veriler ışığında belirlenir ve aylık hedef kazanımlarla velilerimizle paylaşılır. Daha sonrasında sınıf öğretmenlerimiz tarafından her ay gelişim formları ile takip edilerek her dönem sonunda Oktay Aydın Akademi tarafından her yaş grubu için özel olarak hazırlanan MR Gelişim Raporları ile yapılan olan birebir görüşmelerde çocuklarımızın gösterdikleri gelişim velilerimizle paylaşılır.

Uzman psikoloğumuz tüm yıl boyunca  haftada bir gün okulumuzda bulunarak çocuklarımızla ilgili gözlemlerde bulunarak, yapılacak testlerle ilgili değerlendirmelere katkıda bulunacak hem de randevu sistemi ile gerek görülebilecek durumlarda velilerimizle birebir görüşmeler yapılacaktır.

 

 

bottom of page